مجتمع فولاد تاکستان

مجتمع فولاد تاکستان
مجتمع فولاد تاکستانReviewed by Admin on Oct 23Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

شرکت فولاد تاکستان تولید کننده انواع میلگرد ساده و آجدار

شرکت فولاد تاکستان در سال ۱۳۷۷ در استان قزوین شهرستان تاکستان سه راهی شامی شاپ کیلومتر ۲ جاده تاکستان ابهر با مدیریت آقای هادی کریمی جونیانی تاسیس و مشغول به تولید انواع میلگرد فولادی ساده و آجدار است. این شرکت با هدف تولید میلگرد ساختمانی و صنعتی با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال به بهره برداری رسید. اهداف توسعه طلبانه این مجموعه افزایش ظرفیت تولید میلگرد در راستای ارتقای کیفیت آن و توسعه بازارهای خود در سطح بین المللی است.

این واحد صنعتی و تولیدی در راستای حفاظت از محیط زیست و کنترل، پایش و مدیریت زیست محیطی واحدهای آلاینده، تصفیه خانه صنعتی را در سال ۱۳۹۲ مورد بهره برداری قرار داد. با توجه به این که واحدهای صنعتی که فعالیت آنها با آلودگی محیط زیست همراه است ملزم به رعایت مسائل زیست محیطی و تجهیز واحد خود به سیستم های کنترلی می‌باشند، تصفیه خانه مذکور را با ظرفیت ۱۰ متر مکعب در شبانه روز مورد بهره برداری قرار داد.

پس از عملیات تصفیه، پساب این واحد صنعتی در زمینه آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد و در راستای ارتقای کیفیت محصولات خود برای پاسخگویی به نیازهای متنوع مشتریان گواهینامه ISO 90001:2008 را دریافت نموده است. پیاده سازی و استقرار نظام مدیریت کیفیت در این شرکت و تولید محصولات بر مبنای آن نشان دهنده ی تلاش این واحد در این راستا می باشد. از سویی دیگر گواهینامه OHSAS 18001: 2007 در زمینه استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت برای جلوگیری از خسارت های مالی وجانی ناشی از شرایط نامطلوب محیط کار می باشد که این شرکت با در یافت این گواهینامه الزامات مرتبط با بهداشت و ایمنی در محیط کار را پیاده سازی نموده و از ایجاد نارضایتی و بیماریهای شغلی جلوگیری بعمل آورده است.

حتما بخوانید :   شرکت صبا فولاد خلیج فارس

معرفی و آشنایی با محصولات تولیدی شرکت فولاد تاکستان

محصولات تولیدی فولاد تاکستان شامل انواع میلگرد ساده و آجدار در سایز ۸ تا ۲۲ است. میلگرد آجدار آرماتور فولادی است که برای جبران مقاومت کششی پایین بتن مورد استفاده قرار می گیرد و در حقیقت مسلح کننده بتن در پروژه های مختلف ساختمانی و صنعتی است. میلگرد در کشورهای مختلف با استانداردهای متفاوتی تولید می گردد و هر استانداردی شامل طبقه بندی مشخصی در ارتباط با خواص میکانیکی فولادها می باشد. معمولا میلگردهای تولیدی در کشور با استاندارد روسی تهیه و تولید می گردند.

کارخانه فولاد تاکستان

میلگرد تولیدی تاکستان نیز با استاندارد روسی مطابقت دارد. میلگردهای مطابق با استاندارد روسی در سه گروه A1،A2 و A3 می باشند. گروه A1 از نوع میلگرد ساده بوده که سطح آن صاف و بدون آج است و مقاومت تسلیم آن ۲۴۰۰ و مقاومت کششی آن ۳۶۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. میلگرد نوع A2 از نوع میلگرد آجدار بوده که دارای مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. میلگرد با استاندارد A3 از نوع آجدار با مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. قطر میلگرد های تولیدی در میانگین ۴۰ میلی متر است.

میلگردهای تولیدی با طول ۱۲ متر بوده و وزن آنها ۶ تا ۳۷ کیلو گرم می باشد. از میلگردهای ساده در برخی موارد به عنوان میلگردهای حرارتی در سقف استفاده می شود. میلگردهای حرارتی  مناسب استفاده در سقف هستند، البته طبق آئین نامه های ساخت و ساز استفاده از آن ها نوعی اشتباه طراحی و اجرایی محسوب می گردد.

حتما بخوانید :   مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس اهواز

موارد کاربردی میلگردهای تولیدی شرکت فولاد تاکستان

میلگرد ساده از لحاظ درجه سختی از نوع نرم بوده و دارای شکل ظاهری ساده و بدون آج می باشد. علامت مشخصه این نوع میلگردها س ۲۴۰ است و عمدتا برای آهنگری، تغییر شکل و انجام عملیات جوشکاری مناسب می باشند و بطور کلی به عنوان یک میلگرد داکتیل شناخته می‌شود. میلگرد آجدار در سه نوع آجدار مارپیچ، آجدار جناقی و آجدار مرکب می باشند. میلگرد آجدار مارپیچ با مشخصه آج ۳۴۰، دارای درجه سختی از نوع نیمه سخت و عمدتاً آج آن فنری شکل است. میلگرد A2 برای عملیات ساختمانی و خصوصاً خاموت زنی مناسب بوده و انجام عملیات جوشکاری بر روی آن در صورت اجبار میسر بوده ‌که البته توصیه می‌شود در صورت امکان از جوشکاری آن پرهیز شود.
میلگرد آجدار جناقی با شکل هفت و هشت با مشخصه آج ۴۰۰ و از نوع میلگردهای سخت محسوب می گردد که تغییر شکل نسبی پلاستیکی (در زمان گسیختگی) ۱۴ درصد بوده و مناسب عملیات‌ ساختمانی است. اکیداً برای آهنگری و تغییر شکل‌های فراوان با زوایای تند مناسب نبوده و همچنین به هیچ وجه عملیات جوشکاری بر روی آن مجاز نیست. میلگرد آجدار مرکب با صفت مشخصه آج ۵۰۰ در طبقه سخت قرار می گیرد و تماما در استاندارد ملی ۳۱۳۲ تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند.

میلگردها به شکل‌های مختلف در اعضای بتنی مسلح مورد استفاده قرار می‌گیرند که معمولاً در نقشه‌های سازه‌ای‌، بطور دقیق ترسیم میشوند. میلگرد راستا که برای افزایش مقاومت کششی بتن استفاده می شود. میلگرد خاموت برای جلوگیری از بیرون زدگی آرماتورهای طولی در اثر کمانش و تحمل نیروهای برشی و جلوگیری از گسترش ترک‌ استفاده می گردد. میلگرد سنجاقی برای تقویت مقاومت برشی خاموت ها و اتصال کامل بین میلگردهای طولی و خاموت کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید