روند اعلام قیمت ورق صادراتی در چین

ورق گالوانیزه صادراتی
روند اعلام قیمت ورق صادراتی در چینReviewed by Admin on Sep 27Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

احتمال روند کاهش قیمت ورق گالوانیزه چین

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین، پس از افزایش قیمت آن در هفته گذشته، فعلاً در حال عقب نشینی است. تجارت بسیار کاهش یافته است، زیرا اکثر خریداران محتاط هستند، درحالیکه انتظار می رود کاهش قیمت ورق گالوانیزه ادامه داشته باشد. با این وجود در آینده نزدیک، کاهش قیمت شدید، بعید به نظر می رسد، زیرا چین همچنان بازار فروشندگان بزرگ است.

قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی کارخانه های بزرگ در هفته به ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار درهر تن فوب برآورد گردید،در حالیکه در هفته گذشته ۵۶۰ تا ۵۸۰ دلار در هر تن فوب بود ،که مشخص می شود قیمت ورق طی هفته کاهش یافته است. بازار پس از کاهش قیمت هفته گذشته ، فروکش کرده است. برخی از اخبار مربوط به هشدار دولت در مورد بازار ورق و محدودیت های جدید در معاملات آتی، باعث کاهش قیمت ها شده است. قیمت ورق داخلی به طور متوسط در دوره بازبینی ۴۳ تن ( ۶ دلار در تن ) کاهش داشته است.

فروشندگان چینی به متال اکسپرت اظهار داشته اند که پس از کاهش قیمت ورق گالوانیزه در این هفته، تجارت های صادراتی دشوارتر شده است. یک کمپانی تجاری معتبر دولتی گفت : “همه خریداران قیمت ورق پیشنهاد خود را بیش از حد کاهش داده اند. آنها هستند که پایین ترین قیمت را ارائه می دهند و در کاهش بیشتر قیمت ورق محتاط هستند. وی همچنین گفت که پیشنهادات قیمت ورق ویتنام به چین با نرخی بالغ بر ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار در هر تن در فوب برآورد شده است.

حتما بخوانید :   دلار 15 هزار تومانی ثابت می شود ؟

بعضی معاملات که در روز دوشنبه خبر آنها منتشر شد عبارتند از: ورق سیاه SAE1006 (2-2.5میلی متر) با قیمت ۵۶۵ دلار در هر تن CFR (555 دلار در هر تن FOB) به ویتنام فروخته شد، در حالی که ۵۰۰۰ تن ورق گالوانیزه ۳ میلیمتری SS400) با قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن CFR ( 550 دلار در هر تن فوب)مبادله شده است. با این حال، یکی دیگر از معامله گران چین اظهار داشت: “این قیمت ها برای ورق در حال حاضر غیر ممکن است که در خارج از کشور پذیرفته شوند.”

با وجود تمایلات منفی بیشتر در بازار، فعالان بازار داخلی، سقوط قابل ملاحظه قیمت ورق  را پیش بینی نمی کنند. یکی از تجار چینی به متال اکسپرت اظهار داشت: “فضای لازم برای کاهش قیمت ورق وجود دارد، چرا که عوارض کارخانه ها بیش از ۱۰۰ دلار در هر تن است، اما بسیاری از آنها سفارشات زیادی را رزرو کرده اند.” علاوه بر این، اکثر مردم فکر می کنند که اخبار بیشتر مربوط به تولید و کاهش ظرفیت به زودی به بازار خواهد رسید که این امر قیمت ها را پشتیبانی خواهد کرد.

افزایش قیمت ورق فولاد صادراتی چین در پی افزایش قدرت بازار داخلی

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین طی هفته ی گذشته به علت قدرت بازار داخلی چین افزایش یافت. ارزیابی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق چین ۴۳۰-۴۲۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۶ ماه می بوده که این قیمت نسبت به هفته ی گذشته حدود ۵ دلار افزایش یافته است. طبق اخبار شنیده شده از منابع بازار کارخانه های بزرگ صادر کننده ی ورق گالوانیزه در چین قیمت های پیشنهادی خود را ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند.

حتما بخوانید :   تعیین سرنوشت بازار فولاد با تعیین برنده زورآزمایی بین دولت و خصولتی ها

قیمت های پیشنهادی این کارخانجات ۴۴۰-۴۳۵ دلار به ازای هر تن در این هفته اعلام شده است. در تاریخ ۱۶ ماه می، قیمت ورق تولید داخلی چین در شانگهای ۳۲۸۰-۳۲۶۰ یوان (۴۷۶-۴۷۳ دلار) به ازای هر تن شامل مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد که این قیمت نسبت به قیمت هفته ی گذشته حدود ۶۰ یوان (۷/۸ دلار) افزایش یافته است.

هم چنین صادرکنندگان ورق اعلام کردند که حداکثر می توانند به میزان ۵ دلار بر روی محصولات تولیدی تخفیف دهند که علت این امر روند صعودی قیمت ورق تولید داخل می باشد. یکی از تاجران صادرات ورق گالوانیزه بیان کرد: “در طی چندین هفته ی گذشته بازار داخلی فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است که منجر به ابهامات زیادی در زمینه ی قیمت های پیشنهادی صادرات ورق فولاد گشته است.

با این حال در صورتی که سفارشات خرید ورق از سوی کشورهای دیگر ، در پی افزایش قیمت های پیشنهادی، کاهش یابد ناچار به کاهش قیمت ها می شویم. ” هم چنین اخبار حاکی از آن است که معاملات ورق در جنوب شرقی آسیا به قیمت ۴۲۵ دلار به ازای هر تن صورت گرفته است. با این حال انتظار می رود که قیمت ها طی این هفته به علت افزایش قیمت های پیشنهادی چین افزایش یابد که سبب بالاتر رفتن قیمت های پیشنهادی معاملات می گردد.

قیمت ورق چین

ثبات قیمت ورق تولید داخلی آمریکا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن، قیمت ورق گالوانیزه تولید داخلی آمریکا طی هفته ی گذشته به علت اختلاف بازار در استراتژی های قیمت گذاری کارخانه ها، ثابت مانده است. به گفته ی برخی منابع خبری موثق: ” قیمت ورق باید ثابت بماند علت این امر بهبود معادن، تجهیزات سنگین و نفت و گاز می باشد. در نتیجه تولید کنندگان ورق در کارخانجات نباید در برابر تقاضای کاهش قیمت از سوی مشتریان در بخش توزیع تسلیم شوند.

حتما بخوانید :   علت افزایش قیمت میلگرد چیست؟

” تاکنون اخبار شنیده شده حاکی از آن است که کارخانجات تمایلی به کاهش قیمت های ورق فولادی تولیدی خود را ندارند اما برخی تولید کنندگان اعلام کرده اند در صورت لزوم قیمت های پیشنهادی خود را نسبت به سایر رقبا کاهش می دهند. منابع خبری اعلام کرده اند که برخی کارخانه های تولید ورق قیمت پیشنهادی خود را ۷۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و برخی دیگر این قیمت را ۷۳۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند.

هم چنین کارخانجاتی با قیمت پیشنهادی بالاتر اعلام کرده اند که در صورت لزوم قیمت های خود را مطابق کارخانجات دیگر اعلام می کنند. با این حال با توجه به زمان تولید محصولات که مابین ۴ تا ۸ هفته پیش بینی شده است هم چنان مشخص نیست که تولید کنندگان ورق گالوانیزه آمریکا به کاهش قیمت های پیشنهادی رضایت می دهند یا نه. به وضوح مشخص است که جدال برای افزایش قیمت ها و یا تخفیف محصولات تولیدی چیزی بیشتر از رقابت ما بین تولیدکنندگان نمی باشد و بازار داخلی تولید ورق هم چنان به ثبات نرسیده است. در این میان ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق تولید داخلی آمریکا ۷۳۰ دلار به ازای هر تن بدون تغییر باقی مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید