میلگرد ksc چیست؟

شرکت مجتمع فولاد خراسان
میلگرد ksc چیست؟Reviewed by نویسنده مرکز آهن on Dec 23Rating:
۵ (۱۰۰%) ۳ تعداد رای ها

تشخیص میلگرد نیشابور

با توجه به تنوع مجتمع های تولیدکننده فولاد، وجود انواع میلگرد در بازار داخلی و بورس کالا ، وجود محصولات تقلبی و جعل برند توسط سوء استفاده گران و موارد این چنینی پلاک هایی مخصوص مجتمع سازنده و یک علامت انحصاری که قبلا به ثبت رسیده روی محصول حک می شود. با شناخت کامل علامت انحصاری درج شده روی محصولات فولادی می توان اصالت محصول، تولیدکننده، کیفیت محصولات و برند آن را تشخیص داد.

علامت مشخصه میلگرد نیشابور

مشاهده نسخه pdf مقاله : میلگرد ksc چیست؟

علامت مشخصه میلگرد نیشابور خراسان

مانند تمامی محصولات تولید شده در کارخانه های فولادی کشور، میلگرد فولاد خراسان نیز دارای یک علامت انحصاری می باشد. میلگرد نیشابور استان خراسان با علامت انحصاری ksc شناخته می شود. قبلا علامت دیگری روی محصول حک می شد و خریداران قادر بودند از روی آج، اصالت محصول را تشخیص دهند.

تشخیص میلگرد نیشابور

بعدها این مورد به علامت ksc تغییر یافت. امروزه بر اساس این علامت اختصاری، میلگردهای مشهد به نام میلگرد ksc به فروش می رسند.

علامت اختصاری میلگرد KSC.CO خراسان

مشخصات میلگرد مشهد

این دسته از محصولات شرکت مجتمع فولاد نیشابور به نام های میلگرد KSC، میلگرد خراسان و میلگرد نیشابور در بازار داخلی و بورس کالا شناخته می شوند. شایان ذکر است KSC یک علامت انحصاری مخصوص کلیه میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد خراسان می باشد که بر روی شاخه های محصول نامبرده حک شده به همین دلیل این دسته از محصولات کارخانه به نام میلگرد KSC در بازار شناخته می شوند. کیفیت محصولات نامبرده زیر نظر متخصصین فنی و بازرسین خطوط تولید مورد ارزیابی قرار گرفته و بعد از بررسی و آنالیز گزارشاتی دال بر انجام تست هایی چون کشش، خم، مقاومت، استحکام و… صادر می گردد.

حتما بخوانید :   استانداردهای تولید ورق گالوانیزه

آرم میلگرد نیشابور

میلگردهای KSC کارخانه فولاد خراسان به صورت ساده و آج دار مارپیچ و جناغی بر اساس استاندارد روسی در گریدهای A2، A1 و A3 به مرحله تولید می رسند. این محصولات از سایزهای ۱۴ الی ۳۲ میلی متری در بازار یافت می شوند. تولید میلگرد KSC مشهد به ضخامت ۳۲ میلی متر از برتری های مجموعه فولاد خراسان به شمار می رود. محصولات آج دار جناغی گرید A3 بر اساس استانداردهای ملی ISIRI 3132 در سایزبندی های ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸ و ۳۲ در کارخانه فولاد نیشابور خراسان تولید و برای فروش به بازار عرضه می شوند. دسته بندی میلگرد KSC  مشهد به صورت زیر است:

  • ساده با علامت س ۲۴۰
  • آج دار مارپیچی با علامت مشخصه آج ۳۴۰
  • آج دار جناغی با علامت مشخصه آج ۴۰۰
  • میلگرد مرکب نیشابور با علامت آج ۵۰۰

شایان ذکر است انواع میلگرد ksc نیشابور بر اساس استاندارد ملی ISIRI 3132 به صورت نورد گرم با روش تولید حرارتی Quench-Temper به مرحله تولید می رسند. جهت تشخیص اصالت محصول، علامت انحصاری فولاد خراسان به عنوان یک آرم روی شاخه های محصول حک شده است.

تاریخچه فولاد خراسان

مجموعه فولاد خراسان در سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع در نزدیکی شهرستان نیشابور خراسان مورد بهره برداری قرار گرفت. هدف از تاسیس این مجموعه تولیدی فولاد، تکمیل سبد فولادی کشور و تولید محصولات ساده و آج دار با ضخامت های متنوع بود. جالب است بدانید که کارخانه فولاد نیشابور از تولیدکنندگان بنام کشور در زمینه تولید میلگردهای قطور می باشد. از اهم فعالیت های این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نورد فولاد به صورت سبک با ظرفیت تولیدی ۵۵۰ هزار تن
  • واحدهای احیاء با ظرفیت های ۸۰۰ هزار تن
  • تهیه بیلت فولادی ۶۳۰ هزار تن
حتما بخوانید :   وزن مخصوص تیرآهن ipe

میلگرد ksc قطور مشهد

یکی از چشم اندازهای کارخانه فولاد خراسان، تکمیل سبد تولیدات فولادی کشور و تولید میلگردهای قطور بود که در راستای تحقق این امر تحقیقات و برنامه های توسعه متعددی شکل گرفت. تولید این نوع محصولات موجب کاهش خروجی ماهانه خطوط نورد می شد بر همین اساس برنامه هایی در جهت تکمیل خطوط تولید، ارتقاء ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در نظر گرفته شد. با همت و پشتکار مسئولین، تلاش شبانه روزی پرسنل و حمایت واحدهای بازرگانی تولید محصول قطور در سایز ۱۰  به صورت آج دار تحقق یافت.

امروزه شرکت مجتمع فولاد خراسان با بهره گیری از تکنولوژی های به روز و استانداردهای ملی و بین المللی، نیروهای فنی مجرب و ماشین آلات پیشرفته به سومین قطب فولاد ایران و از بزرگ ترین فولادسازان شمال شرق کشور تبدیل شده است. سبد تولیدی کارخانه فولاد نیشابور خراسان متشکل از محصولات با کیفیت و کمیاب در بازار داخلی می باشد. همان طور که پیش تر به آن اشاره شد، برای تشخیص میلگرد نیشابور واصالت آن باید به علامت انحصاری ksc حک شده و پلاک الصاقی روی بسته بندی شاخه ها دقت نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید