مجتمع فولاد ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب
مجتمع فولاد ظفر بنابReviewed by Admin on Sep 15Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

معرفی مجتمع فولاد ظفر بناب واحد تولیدی میلگرد در شمال غرب کشور

مجتمع فولاد ظفر بناب در سال ۱۳۸۶ در آذربایجان شرقی شهر بناب شهرک صنعتی سهند در زمینه تولید میلگرد به بهره برداری رسید. این مجتمع با تلاش شبانه روزی پرسنل زحمتکش و مدیران و مهندسان خلاق خود ظرفیت اسمی تولید میلگرد را به ۲۰۰ هزار تن در سال رسانده است.
در سال ۱۳۹۰ با حمایت و سرمایه گذاری گروه ظفربناب فاز دوم این مجموعه را با نام مجتمع فولاد ظفر نوین گستر بناب به بهره برداری رسید. با بهره برداری ازاین فاز ۳۰۰ هزار تن به ظرفیت اسمی این مجتمع افزوده شده و در نهایت توانسته سهم مهمی در تولید محصولات فولادی کشور داشته باشد.
این مجموعه سهم بسزایی در ایجاد اشتغالزایی برای ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و ۳۰۰۰ نفر به طور غیر مستقیم در منطقه شمالغرب کشور داشته و پرسنل آن در سه شیفت کاری مشغول به کار می باشند.
در نهایت فاز سوم این مجموعه در سال ۱۳۹۵ تاسیس گردید. در نهایت این فازبا هدف تولید ۲۰۰ هزار تن تیرآهن ، نبشی و ناودانی در سال ۱۳۹۶ به بهره برداری رسید.
از مجموع اهداف توسعه طلبانه این مجموعه می توان به احداث بخش ذوب آهن و تولید ورق فولادی اشاره نمود. از سویی دیگر این مجتمع فولادی در نظر دارد تا با ترکیب حمل و نقل ریلی و جاده ای بتواند توزیع محصولات خود در سراسر کشور را تسهیل و گسترش دهد.
این مجتمع تولیدی توانسته به بیش از ۶۰۰ شهرستان داخلی سبد محصولات خود را عرضه نماید.
در این میان این مجتمع عظیم گام های خود را فراتر از بازارهای داخلی نهاده و محصولات خود را به کشورهای حاشیه شمالغرب، غرب و جنوب غربی با رعایت استانداردهای جهانی صادر می‌نماید.
از سویی دیگر این مجتمع در راستای رویکردهای فرهنگی و ورزشی خود توانسته باشگاه فرهنگی ورزشی را به نام مجتمع فولاد ظفر بناب به ثبت رساند. در این مجموعه ورزشی انواع رشته های ورزشی فوتسال،والیبال، تنیس روی میز، شنا، کشتی، والیبال ساحلی و غیره انجام می شود .

حتما بخوانید :   شرکت صبا فولاد خلیج فارس

آرم میلگرد ظفر

آشنایی با استانداردهای محصولات مجتمع فولاد ظفر بناب

در این کارخانه انواع میلگرد ، تیرآهن سایز ۱۲ تا ۲۷ میلیمتر، ناودانی در سایزهای ۸۰ تا ۱۶۰ میلیمتر و نبشی های بال مساوی در ابعاد ۵۰*۵۰ تا ۷۰*۷۰ تهیه و تولید می گردد.
این واحد تولیدی در سایه تلاش شبانه روزی کارکنان و مدیران خلاق خود توانسته است بین سال های ۱۳۹۳ و سال ۱۳۹۵ موفق به دریافت عنوان واحد نمونه صنعتی استان آذربایجان شرقی گردد.
گواهینامه ی استاندارد اخذ شده توسط این مجتمع ISO14001 و ISO-OHAS_18001 در راستای حفاظت از محیط زیست می باشد.
خط تولید تیرآهن این مجتمع انواع تیرآهن INP و IPE را تهیه و تولید می نماید. انواع ناودانی های مجتمع ظفر بناب از نوع UNP و UPE می باشد. خط تولید تیرآهن این مجتمع بر اساس و مبنای IPE بال پهن موازی نیمه سبک تاسیس گردیده و استانداردهای ۷-۱-۱۶۳۴۸ و ۲-۱-۱۷۹۱ در گروه تیرآهن‌ها رعایت می گردد . این قابلیت در دو نوع ناودانی در دو رده سبک و سنگین متمایز می باشد.

انواع میلگرد آجدار مجتمع فولاد ظفر بناب

این مجتمع تولیدی با هدف تولید میلگرد اجدار و به ظرفیت اسمی تولید این محصول به میزان ۲۰۰ هزار تن در سال آغاز به کار کرد.
خط تولید ظفر، انواع میلگرد آجدار در سایزهای ۸ تا ۱۴ میلیمتررا تولید می نماید و محصولات خط تولید نوین گستر شامل میلگرد آجدار در سایز ۸ تا ۳۲ میلیمتر می باشد.
انواع گریدهای میلگرد آجدار ظفربناب شامل A2 و A3 و همگی در طول ۱۲ متر تولید می شوند.
میلگرد های آجدار نوع A2 این کارخانه دارای تنش جاری ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی مترمربع بوده و آج های آن به صورت موازی و فنری شکل می باشد.
میلگرد آجدار نوع A3 داری تنش جاری ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی مربع و تنش گسیختگی آن برابر ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. این نوع میلگرد ترد بوده و برای پروژه های ساختمانی مناسب است. آج های این نوع میلگرد بشکل جناغی هفت و هشت بوده و به دلیل کاهش انعطاف پذیری ان برای پروژه هایی که امکان تغییر در آن سازه وجود دارد مناسب نبوده و به همین دلیل برای عملیات جوشکاری مناسب نمی باشد.
نامگذاری میلگرد A2 بر اساس آج ۳۴۰ و میلگرد A3 بر اساس آج ۴۰۰ می باشد.
میلگرد آجدار این واحد تولیدی بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ که برگرفته از چندین استاندارد مرجع ( اروپایی EN , DIN, و ژاپن JIS و آمریکاASTM و ISO ) می باشد، تهیه و تولید می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید