خط ویژه 35155-031

قیمت میلگرد صبا فولاد زاگرس شهرکرد

نمودار قیمت میلگرد زاگرس

قیمت روز میلگرد زاگرس در اصفهان

ردیفسایزحالتآنالیزمحل تحویلکارخانهواحدقیمت
۱۱۰شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرمتماس بگیرید
۲۱۲شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۴۰۰
۳۱۴شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۴۱۶شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۵۱۸شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۶۲۰شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۷۲۲شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۸۲۵شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۹۲۸شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۱۰۳۰شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرمتماس بگیرید
۱۱۳۲شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرم۴۲۰۰
۱۲۳۶شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرمتماس بگیرید
۱۳۴۰شاخه اجدارA3کارخانهصبا فولاد زاگرسکیلوگرمتماس بگیرید

میلگرد صبا فولاد زاگرس با ظرفیت ۶۰ تن در ساعت و معادل ۴۲۰ هزارتن در سال تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد. شرکت صبا فولاد زاگرس دارای دو فاز تولیدی بوده و در شهرک صنعتی سفید دشت چهارمحال و بختیاری واقع شده است. تجهیزات خط تولید این شرکت از ماشین آلات مدرن شرکت هایی مانند CVS RM، SIMENSE تهیه گردیده است. استفاده از این تجهیزات برای دستیابی به کیفیت تولید، مصرف بهینه و مسائل حفاظت از محیط زیست کمک می نماید. کیفیت میلگرد صبا فولاد زاگرس در سطح بسیار بالایی می باشد که علاوه بر تجهیزات به دلیل استفاده از شمش های فولادی مرغوب اسست.

هدف این شرکت تولید محصولات فولادی با کیفیت ممتاز و قیمت رقابتی در بازار داخل و خارج از کشور می باشد. میلگرد صبا فولاد زاگرس با کربن کم و متوسط از نوع آجدار بوده که برای تقویت سازه های بتنی و تولید انکربولت استفاده می گردد. همچنین با بهره گیری از سیستم ترمکس استحکام کششی بر اساس استانداردهای بین المللی افزایش می یابد. این محصول در استانداردهای ASTM A615، GOST 5781 و ISRI 3132 تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد.

میلگرد زاگرس در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر و به قطر اسمی ۷.۵ تا ۳۰.۵ بوده و مساحت سطح مقطع آن ۰.۵۰۳ تا ۸.۰۴۰ سانتی متر مربع می باشد. وزن میلگرد صبا فولاد زاگرس در هر متر به میزان ۰.۳۹۵ تا ۶.۳۱۰ کیلوگرم می باشد. بسته بندی این محصول در بندیل های ۲ تنی در طول ۶ و ۱۲ متر صورت می گیرد و همچنین با توجه به درخواست مشتری می توان بندیل ها را تا ۴.۵ تن بسته بندی نمود.

مشخصات ماده اولیه برای تولید میلگرد صبا فولاد زاگرس

ماده اولیه تولید این محصول شمش یا بیلت در استاندارد های ASTM A615، GOST 380-94، ISRI 3132 و در گریدهای GR60، ST 5sp و AJ 400 می باشد. این ماده اولیه در ابعاد ۱۵۰*۱۵۰ میلی متر به طول ۶ متر و وزن ۱۰۳۲ کیلوگرم است. ترکیبات شیمیایی شمش ۰.۲۸ تا ۰.۴ درصد کربن، ۰.۱۵ تا ۰.۵ درصد سیلیسیم، ۰.۲۸ تا ۰.۴ درصد منگنز و ۰ تا ۰.۰۵ درصد سولفور است. شمش مورد نیاز برای تولید میلگرد معمولا بطول ۱۲ متر بوده که در کارخانجات ذوب و ریخته گری تولید می گردد.

در انبار شمش یا مواد اولیه بطول متناسب با عرض کوره پیش گرمکن ۶ متر بریده می شود. شمش های بریده شده از انبار شمش بوسیله جرثقیل سقفی بر روی میز شارژ انتقال می یابند. سپس در دسته های سه تایی توسط میز غلتانی بجلوی درب ورودی کوره منتقل و توسط یک دستگاه Pusher (هل دهنده) بداخل کوره هدایت می شوند. شمش در داخل کوره پیش گرمکن بتدریج گرم شده بطریقی که دمای آنها در مجاورت درب خروجی کوره به حدود ۱۱۵۰-۱۲۵۰ درجه سانتیگراد برسد و سپس قالب گیری میلگرد انجام می شود. در این شرکت فولادهای نوع آج ۴۰۰ و میلگرد A3 از شمش های فولادی آج ۴۰۰ و ST 5sp توسط سیستم ترمکس یا فولاد آبدیده تولید می گردند.

وزن میلگرد زاگرس

فرآیند تولید میلگرد صبا فولاد زاگرس در سه مرحله نورد

شمش توسط دستگاه Ejector یا هل دنده از کوره به بیرون منتقل و بر روی میز غلتانی بطرف استند یا قفسه های نورد هدایت می شود. پروسه نورد شامل سه مرحله نورد اولیه (Roughing)، نورد میانی (Intermediate) و نورد نهایی (Finishing) است. در این پروسه عملیات نورد طولی در استندهای نورد انجام می پذیرد. یعنی شمش با کاهش سطح مقطع، افزایش طول می یابد تا نهایتاً در آخرین استند شکل میلگرد مورد نظر و با قطر مورد نیاز تحقق یابد.

به منظور جلوگیری از ورود ماده نوردی (که در طول این پروسه با کاهش دما همراه می باشد) به کالیبرهای استندها بایستی جهت جلوگیری از شکست غلتک های نورد قسمت انتهایی ماده نوردی که سریعتر سرد میشود قطع گردد.
بدین منظور بین استندهای نورد اولیه و نورد میانی دو دستگاه قیچی سرزن تعبیه گردیده است. میلگرد حاصل از پروسه نورد که دمایی در حدود ۹۰۰ درجه سانتیگراد دارد پس از عبور از قیچی Sizing که محصول را بطول متناسب می برد بر روی بستر خنک کننده توسط میز غلتانی هدایت میشود.

محصول پس از خنک شدن توسط یک دستگاه قیچی سرد بر گیوتینی بطول ۱۲ متر بریده می شود و بطرف مکانیزم دسته بندی و بسته بندی محصول منتقل می گردد. در این قسمت محصول در بسته های۲ تا ۲.۵ تنی به انبار و یا جهت بارگیری و ارائه به بازار انتقال می یابند.

تلاش تولید کنندگان فولادی برای صادرات با ناکامی مواجه گردید

با وجود تحریم های آمریکا برای صادرات محصولات غیر نفتی مانند محصولات فولادی در کشور،  تولید کنندگان سطح صادرات خود را نسبت به سال گذشته افزایش داده اند. با وجود فشارهایی مانند فروش محصول با قیمت های دستوری در بورس کالا و بخشنامه هایی که کاهش صادرات فولادسازان در سال را به دنبال داشت، اما اکنون این تولید کنندگان در اقدامی تازه از لیست صادرکنندگان نمونه حذف شدند. این دسته از تولید کنندگان در سال ۱۳۹۶ کمتر از ۷ میلیون تن محصول به بازار های خارجی صادر کرده و در ۵ ماه اول سال جاری نیز بیش از ۳ میلیون تن محصول صادر نموده و بعد از صادرات محصولات پتروشیمی در ارز آوری برای کشور نقش بسزایی داشته اند.

اما در حال حاضر این تولید کنندگان از لیست صادرکنندگان نمونه کنار گذاشته شده اند و از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تلخ‌رویی مواجه گردیدند. به نظر می‌رسد صادر‌کنندگان محصولات میانی به‌رغم تمام تلاش‌های خود در راستای ارز آوری و حفظ صادرات در شرایط تحریم از سوی مقامات نیز تحریم شده و در لیست صادرکنندگان نمونه کشوری نیستند. در حالی که قیمت میلگرد صبافولاد زاگرس و سایر محصولات فولادی به دلیل نوسانات ارزی دچار فراز و نشیب زیادی شده است، انجام چنینی واکنشی از سوی مسئولان با این دسته از تولید کنندگان ارز آور دور از عدالت بوده و اما و اگر های بسیاری را به جای گذاشته است.

تماس بگیرید